Career

Informatyk Zespołu Badań i Rozwoju (R&D)

  • Numer referencyjny: DEV/3/2019
  • Kategoria: Research
  • Miejsce pracy: Bytom

Obowiązki:

  • rozpoznawanie technologii możliwych do potencjalnego wdrożenia w naszym produkcie jako nowe funkcje,
  • testowanie i przygotowanie do wdrożenia przez dział programowania ulepszeń dla już zaimplementowanych w produkcie rozwiązań,
  • przygotowanie analiz/raportów dla zespołu programowania, uwzględniających zapytania klientów odnośnie możliwości zaimplementowania nowych funkcji w produkcie,
  • bieżąca współpraca z programistami, testerami, inżynierami wsparcia technicznego wewnątrz firmy.

Wymagania:

  • umiejętność zarządza usługami w systemie Linux na poziomie zaawansowanego użytkownika lub administratora,
  • znajomość OS Windows Server 2016/2019 w zakresie zarządzania usługami systemowymi,
  • umiejętność konfigurowania elementów infrastruktury sieciowej (routery, switche) i znajomość jej warstw,
  • swoboda w wykorzystaniu języka angielskiego do wymiany korespondencji elektronicznej oraz czytania dokumentacji technicznej,
  • zdolność do nieszablonowego rozwiązywania problemów technicznych,
  • stawianie czoła nowym zagadnieniom z pozytywnym nastawieniem do szybkiego przyswajania wiedzy.

Mile widziane:

  • tworzenie skryptów w Bashu,
  • wykorzystanie technologii NAS/SAN,
  • doświadczenie w pracy na systemach plików: ZFS, BTRFS, XFS,
  • umiejętności wykorzystania technologii Docker, LXC, Kubernetes, OpenStack,
  • doświadczenie w pracy z przynajmniej jednym środowiskiem wirtualizacyjnym: VMware vSphere, VMware ESX, Citrix XenServer, Hyper-V, KVM.

Nasza oferta:

  • stabilne zatrudnienie w branży IT / rozwoju oprogramowania do zarządzania serwerami pamięci masowych/data storage,
  • dostęp do laboratorium – serwerowni wyposażonej w wysokiej klasy hardware (np. macierze dyskowe, karty sieciowe), często niedostępny jeszcze na rynku,
  • możliwość zdobywania interdyscyplinarnych umiejętności przy realizacji urozmaiconych zadań na styku administracji systemami, programowania i wsparcia technicznego,
  • realny udział w powstawaniu i kształtowaniu produktu, nastawiony na kreatywność i myślenie wykraczające poza utarte schematy;
  • praca w oparciu o metodykę SCRUM,
  • swobodna atmosfera pracy w doświadczonym zespole oraz otwarte pole do eksperymentów z najnowszymi technologiami w obszarach: data storage, wirtualizacji, backupu danych, systemów plików,
  • udział w specjalistycznych szkoleniach (produktowych, technicznych),
  • dofinansowane lekcje języka angielskiego,
  • pakiet socjalny: Medicover, Axa NNW, karta FitSport,
  • dogodna lokalizacja w obrębie dużych węzłów komunikacyjnych (m.in. DTŚ, Autostrada A1),
  • nieograniczony dostęp do zasobów firmowej kuchni (m.in. wyśmienita kawa i herbata w wielu odmianach :)) oraz bezpłatnych miejsc parkingowych,
  • dostęp do wewnętrznej biblioteczki z prasą i literaturą fachową oraz realny wpływ na jej zawartość,
  • nastawienie na zachowanie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy w naszej firmie zachęcamy do złożenia aplikacji on-line po kliknięciu przycisku "Aplikuj teraz".